Як минула екскурсія на заводи «Swiss Krono»?
12-13 липня відбулася екскурсія на заводи «Swiss Krono».

12-13 липня відбулася масштабна екскурсія на заводи «Swiss Krono», організована спільно компаніями «Swiss Krono» та «ВіЯр». Цей захід проводиться не перший рік: клієнтам він дозволяє зблизька подивитися на процес виготовлення продукції, що часто ними використовується, і з перших вуст дізнатися відповіді на свої запитання; для представників «Swiss Krono» це можливість ближче познайомитися з кінцевим споживачем і дізнатися, в чому зацікавлений на даний момент український ринок; ну а компанія «ВіЯр» має можливість одночасно дізнатися і про побажання своїх клієнтів, і про плани на майбутнє компанії-партнера.
За два дні екскурсійна група відвідала два з трьох українських заводів «Swiss Krono»: підприємство в м.Кам'янка-Бузька та завод в смт Брошнів-Осада.
12 липня. Г. Кам'янка-Бузька
Філія в місті Кам'янка-Бузька – перша з трьох, що з'явилися в Україні представництв «Swiss Krono», була відкрита ще в 2000 р, і стала першим місцем призначення в маршруті.
Зустріч пройшла дуже організовано: гостей відразу завели всередину приміщення, видали кожному сигнальний жилет і приймач з навушником – щоб всі могли чути пояснення технолога в шумному цеху. Спеціально до візиту групи запустили лінію постформінгу.
Екскурсію проводила інженер-технолог Ірина Литвин. Екскурсійна група зробила коло по заводу, простеживши за повним циклом виготовлення ДСП: від підготовки колод до потрапляння плит на склад готової продукції.
На старті виробництва колоди обкорюють, направляють в дробарки і подрібнюють в тирсу різного розміру. Машини обладнані металоуловлювачами: це гарантує, що в тирсу, а після і в готову плиту не потрапить цвях, колись забитий кимось в дерево, а це збільшує термін служби всього комплексу механізмів. У повітрі – насичений запах свіжої деревини, повз проїжджають навантажувачі, які звозять свіжу тирсу в сушарку.
Висушена тирса надходить в цех, де обробляється синтетичними смолами і на великому конвеєрі з неї формується стружкових килим. Чим відрізняється і чим захоплює сучасний високотехнологічний процес виготовлення ДСП – це зведенням до мінімуму людського фактору. Кожен етап виробництва контролюється оператором з шумоізольованій кабіни, з якої відкривається вид на підконтрольну ділянку виробництва, а всі показники приладів виводяться на численні монітори. Такий підхід дозволяє звести до мінімуму помилки при виготовленні матеріалу, а значить і мінімізувати відсоток виробничого браку. Плити, в яких у процесі пресування утворилися порожнини, що перевищують допустимі норми, відразу вилучаються з виробничого процесу, а пізніше використовуються в якості підкладки на палетах.
Презентація «Swiss Krono»
Після екскурсії по виробництву представники компанії «Swiss Krono» провели презентацію для наших клієнтів, яка викликала живий інтерес і дала привід для тривалої дискусії.
Незважаючи на подорож і насичений день, діалог вийшов жвавим: клієнти дуже активно брали участь в обговоренні. Одна зі звісток, що викликала масу інтересу, – у «Swiss Krono» планується повне оновлення колекції декорів. Звичайно, план цей втілюватиметься в життя поступово, але вже дуже скоро філії швейцарського концерну розширять творчі можливості меблярів і дизайнерів.
Ще одна цікава новина: в Європі, куди імпортується значна частина виготовлених в Україні плитних матеріалів, в ходу однотонні, непомітні декори. Саме з цим пов'язана порівняно невелика різноманітність декорів плит з синхронізованим тисненням, що так зацікавили багатьох дизайнерів.
В цілому, спілкування з представниками компанії пройшло дуже продуктивно.
13 липня. Смт Брошнів-Осада
У порівнянні з заводом в Кам'янці-Бузькій розміри підприємства «Swiss Krono» в Івано-Франківській області не можуть не вражати.
Тут екскурсію проводив Ігор Хоптяк – головний інженер заводу. Він розповів, що для виробництва ДСП на підприємство поставляється два види лісу: хвойний і листяний. Листяний спочатку дроблять на щепу, а після – на тирсу голчастою форми. Хвойні дерева ріжуть на пелюсткову стружку. Правильна комбінація стружок різної форми і несхожих (через різну деревини) властивостей дозволяє створювати міцні деревно-стружкові плити високої якості.
На етапах отримання, очищення і сушіння деревної стружки матеріал проходить через кілька металоуловлювачів, що гарантує практично стовідсоткову ймовірність, що в готову плиту не потрапить жоден залізний предмет.
У внутрішньому приміщенні, де проходять останні етапи виробництва плит, шумно і спекотно: гарячий прес працює без зупинки, процес виготовлення ДСП не переривається ні на секунду. Шум конвеєра, ухання пресу, періодичне ревіння діагональної пили, що нарізає суцільну стрічку ДСП на окремі плити, – усе це зливається в єдину злагоджену симфонію виробництва.
Подорож на заводи «Swiss Krono» виявилася захоплюючою і насиченою. Гості почерпнули нові знання про матеріалі і просто добре провели час.
Компанія «ВиЯр» дуже вдячна концерну «Swiss Krono» і, зокрема, його українським філіям за можливість провести такий корисний захід серед клієнтів.