Блог
Назад до списку статтей
Блог

Вибір розсувної системи для шафи-купе: поради професіоналів

Вибір розсувної системи для шафи-купе: поради професіоналів | Вибір матеріалів

Сьогодні шафа-купе є практично в кожній оселі. Завдяки ергономічності, компактності й економії простору вона стала найпопулярнішим способом зберігання речей. Важливим моментом під час проєктування є вибір механізму для дверей. Розберемося, які бувають розсувні системи для шаф-купе та як підібрати оптимальне рішення. Звернемося до порад спеціалістів, адже від цього залежить зручність експлуатації, довговічність і дизайн меблів.


Які бувають розсувні системи для шаф-купе

Почнімо з того, що є кілька типів дверей для шаф: класичні розпашні (на завісах), складані (гармошки), а також розсувні. Ми зупинимося саме на останніх. Вони, у свою чергу, теж бувають різними. Щоб зрозуміти цю різницю, розглянемо конструкцію розсувних дверей. Вона складається з:

  • алюмінієвої рами (профілів);
  • наповнення: ДСП, МДФ, дзеркала, скла;
  • фурнітури: роликів, доводчиків, буферних щіток тощо.

Тепер перейдемо до основних різновидів і того, які найкращі розсувні системи для шаф-купе.

Нижньопорні

Найпростіший і найдоступніший варіант, де основне навантаження припадає на нижню напрямну. Звідси й назва. Двері пересуваються за допомогою роликів, закріплених у нижньому профілі. Верхній трек служить лише спрямування руху. Серед плюсів – просте та швидке встановлення, зручність застосування у невеликих приміщеннях. Наприклад, коли планування передбачає нішу. На відміну від верхньоопорних конструкцій, для монтажу не потрібен корпус шафи. Важливий нюанс: співвідношення висоти стулок до ширини має бути в діапазоні від 2:1 до 3:1.

В асортименті VIYAR це рішення представлене профілями Compact та Slim, а також стандартними Квадро, Combi, Ario та ін. власного бренду Starke. Також це продукція німецького бренду Hettich: SlideLine M та SlideLine 55.

Відносним мінусом є те, що наявність нижнього треку може ускладнити прибирання, там можуть накопичуватися пил і бруд. Крім того, такі системи мають видиму профільну конструкцію, що не завжди доречно в мінімалістичному дизайні. Однак сучасні виробники пропонують рішення з лаконічною, акуратною конструкцією.


Верхньоопорні

Щоб визначитись, яка розсувна система краща, розглянемо наступний різновид. У верхньоопорних конструкціях усе навантаження припадає на верхню напрямну. Фурнітура ж прихована за дверима, що робить дизайн гармонійним, без візуального шуму.

Верхньоопорні рішення складніше встановити в умовах обмеженого простору, тому важливо враховувати особливості конкретного планування. У VIYAR ви можете вибрати системи Glatt та Glatt Connect від Starke. Вони відрізняються приємною ціною, простим монтажем, а також безліччю варіантів наповнення. Так, за допомогою профілів Connect можна встановити будь-яке наповнення: як суцільні дзеркальні або скляні стулки, так і великі комбіновані двері.

Також в асортименті представлені рішення від Hettich – TopLine L та преміальні системи TopLine XL. Останні відрізняються легшим монтажем, наявністю дотягувачів у обидва боки, а також більшою допустимою вагою дверей.


Як вибрати розсувну систему для шафи-купе: основні критерії

Вибираючи механізми, необхідно врахувати багато чинників. Це матеріали та вага стулок, габарити виробів, інтенсивність експлуатації. Зупинимося на найважливіших критеріях.

На що звернути увагу при виборі розсувної системи для шафи-купе

Кожен із цих критеріїв визначає довговічність і зручність меблів:

  • Якість фурнітури. Напрямні, ролики та кріплення повинні бути виконані з надійних матеріалів. Металеві або поліуретанові ролики забезпечують більш плавний і безшумний рух. Пластикові можуть зношуватися швидше, особливо за інтенсивної експлуатації.
  • Амортизація. Визначаючи, які краще розсувні системи для шаф-купе, не забувайте про дотягувачі та демпфери. Вони роблять використання меблів максимально комфортним, запобігаючи різким ударам дверей об краї шафи і продовжують термін служби системи.
  • Дизайн. Приховані конструкції надають шафі елегантного та мінімалістичного вигляду. Водночас видимі профілі можуть бути пофарбовані в будь-який колір палітри RAL, що дозволяє інтегрувати їх в інтер'єр.

Важливі поради щодо вибору розсувних систем від професіоналів

Як вибрати розсувну систему для шафи-купе, щоб вона ідеально підійшла для конкретного проєкту? Насамперед, враховуйте вагу та габарити дверей. Фурнітура розрахована на певне навантаження, і цю інформацію ви знайдете у картці товарів на сайті VIYAR. Якщо ви хочете протестувати її перед купівлею, оцінити плавність ходу й інші характеристики, відвідайте один із наших шоурумів. Тут ви також зможете підібрати всі матеріали, кріплення, обладнання для встановлення.

Професіонали радять не економити на розсувних системах, особливо якщо планується часте використання шафи, наприклад, у гардеробній або передпокої. Міцні напрямні та ролики не тільки прослужать довше, але і потребуватимуть менше обслуговування. Не забувайте про дотягувачі та демпфери. Вони допоможуть уникнути пошкодження наповнення під час різкого закривання, що особливо важливо, коли в домі є діти.

Уважно підходьте до вибору вертикального профілю, який виконує функцію ручки: він повинен забезпечувати зручне відкривання. Або доповніть шафу трендовими довгими ручками, що встановлюються на поверхню. Оцінивши всі критерії та дотримуючись рекомендацій, ви зможете визначити, яка розсувна система краща для втілення вашої ідеї!

`