Які комплектуючі потрібні для монтажу модульної системи?
За допомогою модульних систем Mensola італійської компанії Scilm створюють різноманітні каркасні меблі – стелажі, відкриті столи і полиці, тумби, підставки, етажерки та інші конструкції. Вони легкі, мобільні і гармонійно виглядають у будь-якому інтер'єрі, візуально розширюючи простір.
Для монтажу модульної системи знадобляться алюмінієві профілі, з'єднувальні блоки, заглушки, ущільнювач, гвинти для кріплення вертикальних і горизонтальних профілів або кріплення готового виробу до стіни. Щоб система була більш стійкою, використовують регульовані металеві ніжки. Також в асортименті «ВіЯр» є шаблони для свердління вертикальних профілів.
Профілі бувають 4 видів:
-
вертикальний профіль 21х21 мм (основний, опорний, з особливим внутрішнім перерізом);
-
3 варіанти горизонтальних профілів 20х20 мм:
-
універсальний квадратний;
-
для скла товщиною 4 або 6 мм;
-
для ДСП товщиною 18 мм.
Щоб розрахувати метраж профілю, потрібно визначитися з параметрами конструкції і кількістю внутрішніх секцій. Завдяки легкості матеріалу модулі можна кріпити до будь-яких поверхонь, навіть із гіпсокартону. Водночас такі меблі витримують значні навантаження. Максимально допустиме навантаження залежить від габаритів конструкції і кількості вертикальних профілів на її задній стінці. Місткість стандартної модульної структури 20x20 мм з максимальною довжиною 1200 мм і глибиною до 350 мм та кріпленням до стіни становить*:
-
з 2 вертикальними опорами – до 50 кг;
-
з 3 вертикальними опорами – до 75 кг;
-
з 4 вертикальними опорами – до 100 кг.
*Вага повинна бути розподілена рівномірно.
Якщо глибина конструкції понад 350 мм, її ємність зменшується:
-
глибина від 350 до 375 мм => на 10%;
-
глибина від 376 до 400 мм => на 20%;
-
глибина від 401 до 425 мм => на 30%.
В асортименті «ВіЯр» є профілі в 3 декорах і профіль під фарбування:
-
чорний браш;
-
чорний структурний;
-
білий структурний;
-
не анодований (профіль без покриття, під фарбування).
Всі види практичні: на них не залишаються відбитки, плями і подряпини, що особливо важливо для кухонних меблів. Матеріал стійкий до корозії і підходить для використання у приміщеннях із підвищеною вологістю. Ще однією особливістю системи Mensola є те, що ДСП або скло, які використовуються як наповнення, просто кладуться в нішу з ущільнювачем, і їх у будь-який момент можна замінити.
На схемі нижче продемонстрований принцип складання модульної системи:
Насамперед необхідно просвердлити 3 отвори у вертикальному профілі. Для цього зручно використовувати шаблон, де вони попередньо намічені. Отвори у вертикальному профілі призначені для прикріплення з'єднувального блока. Горизонтальний профіль пригвинчується до з'єднувача зверху чи знизу, залежно від конструкції. Вона може бути 2 видів:
1) Конструкція, яка буде висіти (полиця)
Отвори з обох боків вертикального профілю закриваються пластиковими заглушками. Також у нього вкручується спеціальний гвинт, який надає профілю жорсткості, і система кріпиться на стіну за допомогою дюбель-гака.
2) Конструкція, яка буде стояти на підлозі (наприклад, столик або етажерка)
Для стійкості у вертикальний профіль вкручується металева регульована ніжка.
На відео ViyarWorkshop показано, як змонтувати верхню секцію для кухні. Схеми складання модульної системи і необхідні комплектуючі також продемонстровані в каталозі профілів Mensola, який доступний на нашому сайті.
Крім того, у «ВіЯр» можна замовити виробничі послуги для системи профілів Mensola:
-
порізку в розмір;
-
свердління;
-
монтаж і пакування модулів;
-
фарбування не анодованого профілю в будь-який колір із палітри RAL.