Як працюють меблеві підйомники?
Меблеві підйомники, або амортизатори, – це механізми, які використовуються для відкривання та закривання фасадів. Серед них є амортизатори для розкривання фасадів вгору і вниз, механізми для складних дверей, а також універсальні механізми. Переваги меблевих підйомників:
-
довговічність;
-
легкість і безпека в експлуатації;
-
простий монтаж і регулювання;
-
плавна та безшумна робота механізму;
-
раціональне використання простору;
-
зручний доступ до вмісту секцій з усіх сторін;
-
однакові розміри модулів для верхніх і нижніх секцій;
-
можливість фіксації фасаду в будь-якому положенні, незалежно від його розміру та ваги;
-
широкі дизайнерські можливості.
За принципом роботи амортизатори бувають:
-
механічними (спрацьовують за рахунок пружини);
-
газовими (це герметичні поршні, всередині яких рухаються наповнені азотом камери).
Роботу механічних підйомників розглянемо на прикладі надійних і простих у монтажі механізмів DUO від Hafele. Вони використовуються і для відкривання фасадів вгору, і для відкидання стулок вниз. Підйомники підходять для фасадів вагою до 6 кг, виготовлених із ДСП, МДФ, натуральної деревини й алюмінієвого профілю. Крім того, ви можете відрегулювати роботу механізму таким чином, щоб фасад фіксувався у відкритому положенні під кутом від 75˚ до 110˚ або м'яко закривався.
Популярними моделями в нашому асортименті є газові амортизатори. Їх переваги – це:
-
великий вибір допустимих навантажень;
-
надійна фіксація фасадів у відкритому положенні під різними кутами (залежно від способу монтажу);
-
доступність;
-
можливість застосування як для підйомних, так і для відкидних фасадів;
-
легке відкривання дверцят.
Зверніть увагу, що для одного фасаду будуть потрібні 2 газові ліфти. До того ж, щоб підйомники витримували навантаження, їх потрібно використовувати тільки разом із завісами. Деякі моделі монтуються без додаткових інструментів.
І газові, і механічні моделі виготовляють з металу, переважно сталі, проте в них є і гумові деталі. У «ВіЯр» представлені амортизатори різних виробників: Hafele, Muller та інших. Серед них є як прості меблеві підйомники, так і більш складні механізми:
Цей тип складних підйомників представлений моделями Free fold від Hafele. Механізм-гармошка, що складається вгору, компактний і підходить для високих фасадів. Частини фасаду можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Механізм обладнаний системою, що запобігає защемленню пальців. Траєкторія відкривання гарантує зручний доступ до ручки при будь-якому положенні дверцят.
Амортизатори Free flap мають класичний тип відкривання під кутом 90˚ або 107˚ і підходять для невеликих фасадів з ручками та без них. Це компактні меблеві підйомники з мінімальною монтажною глибиною. Для роботи механізмів не потрібно багато місця над фасадом.
Підйомники Free up економлять простір перед фасадом і забезпечують легкий та повний доступ до вмісту. Механізм підходить для секцій з вбудованою технікою, а розташовані над ним шафи не перешкоджають роботі підйомника. Водночас такий механізм не підходить для меблів, які кріпляться під самою стелею.
Меблеві підйомники Free swing від Hafele з елегантною траєкторією руху легко огинають карнизи та світильники, розташовані над фасадом, і гарантують легкий доступ до вмісту шафи. Такі амортизатори підходять для встановлення на важкі фасади (до 17,1 кг).
При виборі та монтажі меблевих підйомників потрібно враховувати такі параметри:
-
допустиму вагу фасаду;
-
висоту корпусу;
-
висоту стелі та наявність розташованих поблизу карнизів і світильників.
Для одного фасаду знадобляться 2 підйомники з однаковими характеристиками, інакше дверцята можуть перекоситися. Розглянемо процес монтажу на прикладі механізмів Free від Hafele. Встановлення таких підйомників швидке і просте. Воно починається з присадки стінок фасаду. Точність розмітки зростає при використанні монтажних шаблонів із направляючими втулками. Завдяки фіксувальним штифтам і заздалегідь встановленим єврогвинтам, які залишається тільки затягнути, можливий монтаж однією рукою та без спеціальних інструментів.
Спереду на механізмі регулюється утримувальне зусилля. Так само просто здійснюється регулювання зазорів у 3 площинах – по висоті, ширині та глибині. На сайті «ВіЯр» у розділі «Завантаження» ви знайдете інструкції зі складання і розрахунку підйомників Free up, Free swing, Free fold, Free flap 3.15 і Free flap 1.7 з усіма необхідними параметрами фасадів і схемами свердління отворів. Нижче представлена схема роботи меблевого підйомника Free flap 1.7, а також таблиця з висотою шафи і вагою фасаду для моделей А, В і С:
Заглушки до таких амортизаторів доступні к 2 декорах – білому та сірому. Також можна встановити обмежувач кута відкривання на 90˚.