Як закохати клієнта у ваші меблі?

Портфоліо – головний інструмент вашої реклами. Це один із основних критеріїв при виборі вас клієнтом. Переглядаючи портфоліо, майбутній замовник вирішує, чи збігаються у вас смаки, тож перша порада, яку ми вам дамо: не додавайте до портфоліо робіт, які ви б не хотіли виконувати.
В цій статті ми вирішили розглянути питання: як зробити таке фото меблів (або дизайнерських послуг), в яке клієнт закохався би з першого погляду?
Фото меблів в обжитому інтер’єрі завжди викликає більше емоцій, ніж на звичному для інтернет-магазинів білому тлі, але обжитий інтер’єр для гарного фото – це зовсім не той інтер’єр, в якому дійсно живуть люди. І ось кілька порад, які стануть у нагоді при його створенні.
Прибираємо все зайве
Якщо в інтер'єрі для зйомки вже живуть люди, потрібно провести дійсно масштабне прибирання: в залежності від фотографуємої кімнати у кадрі не повинні опинитися одяг та особисті речі, посуд для повсякденного користування та кухонне приладдя, сотня пляшечок з шампунями та інше. В ідеалі мають залишитися самі меблі та стіни. Звичайно, це тільки перший етап. Після нього треба знову оживити приміщення, але розставивши ті акценти, що подадуть його з кращої сторони.
Головне – дійсно звільнити простір, не переобтяжуючи його додатковими елементами: чим простіше все буде виглядати – тим краще.
Праска на озброєння
Наступний крок – підготовка текстилю, що потрапить у кадр. Озирніться навкруги: штори, простирадла, ковдри – усе це краще випрасувати, щоб потім не довелося годинами обробляти фотографії в фотошопі. Ми звикли не помічати складки та некрасиві зморшки на всіх цих речах у житті, але на фото вони будуть дуже помітними і можуть зіпсувати усе враження. Мальовниче кинута на диван ковдра має бути ідеально випрасуваною, щоб створювати відчуття затишку.
Аксесуари – для ілюзії життя
А також для влучних акцентів. Аксесуари можуть привернути увагу до певної частини композиції, а можут навпаки – відволікти від простоти інтер'єрного оформлення. Книжки, чашки, ковдри, статуетки, фрукти, квіти, вази, осіннє листя – варіантів безліч. Експериментуйте та створюйте захоплюючі образи!
Користуйтесь правилом рівноваги та симетрії: якщо основний зміст зосереджено в одній невеликій частині знімку, врівноважте його чимось змістовним на протилежній частині знімку. Нашому оку завжди приємно знаходити симетрію, навіть якщо вона не очевидна.
Висвітліть головне
Без гарного освітлення не вийде гарної світлини. Найкращий варіант – це, звичайно, природнє світло. Якщо ваша локація дозволяє зробити таке освітлення, використовуйте цю можливість наповну.
Але не завжди так щастить: може статися похмурий день, чи вікна в квартирі виходять на північ. У такому випадку просто необхідне додаткове джерело світла. Що важливо, так це уникати поєднання кількох джерел з різною колірною температурою, як от, наприклад, світла з вікна та від лампи розжарювання. При штучному освітленні вам потрібні лампи денного світла, до того ж для габаритних предметів джерел освітлення потрібно не менше двох.
Краще не використовувати для освітлення спалах: він буде занадто висвітлювати ближні деталі та давати неправильні тіні, що можуть зіпсувати усе враження від вашої роботи.
Незвичайні ракурси
І остання порада – експериментуйте з ракурсами: навіть найпростіший стіл (стілець, диван та інше) буде виглядати цікаво, якщо подати його з незвичайного ракурсу.